Restaurant Royal Taste

Restaurant Royal Taste Sushi ad libitum hos Royal Taste giver dig rig mulighed for at smage på alt, hvad du har lyst til - og bestille mere, hvis du ikke er blevet mæt.

𝐇𝐕𝐄𝐌 𝐒𝐊𝐘𝐋𝐃𝐄𝐑 𝐃𝐈𝐆 𝐄𝐍 𝐒𝐔𝐒𝐇𝐈-𝐃𝐀𝐓𝐄? 😍Du ved præcis, hvem vi mener... 😅Den ven, kæreste eller kollega, der altid siger:"Vi sk...
19/06/2026

𝐇𝐕𝐄𝐌 𝐒𝐊𝐘𝐋𝐃𝐄𝐑 𝐃𝐈𝐆 𝐄𝐍 𝐒𝐔𝐒𝐇𝐈-𝐃𝐀𝐓𝐄? 😍

Du ved præcis, hvem vi mener... 😅

Den ven, kæreste eller kollega, der altid siger:

"Vi skal snart ud og spise sushi."
..men aldrig får det gjort 👀

👇 Tag personen i kommentarfeltet og se, om det er nu, der sker noget 😎🍱

Måske er det tid til den sushi-date ❤️

𝐇𝐕𝐀𝐃 𝐄𝐑 𝐃𝐈𝐍 𝐅𝐀𝐕𝐎𝐑𝐈𝐓 𝐑𝐔𝐋𝐋𝐄? 😍Nu skal vi lige have afgjort noget...Hvis du kun måtte vælge én sushi-rulle resten af livet,...
17/06/2026

𝐇𝐕𝐀𝐃 𝐄𝐑 𝐃𝐈𝐍 𝐅𝐀𝐕𝐎𝐑𝐈𝐓 𝐑𝐔𝐋𝐋𝐄? 😍

Nu skal vi lige have afgjort noget...

Hvis du kun måtte vælge én sushi-rulle resten af livet, hvilken skulle det så være? 👀

🍤 Crispy Ebi
🐟 Laks Roll
🌶️ Spicy Tuna
🥑 California Roll
🍣 Eller noget helt andet?

👇 Skriv din favorit i kommentarfeltet!

Vi er spændte på at se, hvilken der vinder ❤️

𝐊𝐎𝐍𝐆𝐄𝐍 𝐁𝐄𝐒Ø𝐆𝐄𝐑 𝐅𝐑𝐄𝐃𝐄𝐑𝐈𝐊𝐒𝐁𝐎𝐑𝐆 𝐒𝐋𝐎𝐓 𝐈 𝐃𝐀𝐆! 👑🇩🇰I dag får Hillerød kongeligt besøg, når Kongen kommer til Frederiksborg Slot...
16/06/2026

𝐊𝐎𝐍𝐆𝐄𝐍 𝐁𝐄𝐒Ø𝐆𝐄𝐑 𝐅𝐑𝐄𝐃𝐄𝐑𝐈𝐊𝐒𝐁𝐎𝐑𝐆 𝐒𝐋𝐎𝐓 𝐈 𝐃𝐀𝐆! 👑🇩🇰

I dag får Hillerød kongeligt besøg, når Kongen kommer til Frederiksborg Slot 👑✨

Hvis du planlægger at tage ind og opleve stemningen eller håber på at få et glimt af Kongen, så kig forbi Restaurant Royal Taste og gør ventetiden lidt mere hyggelig ❤️

Som en lille gestus tilbyder vi i dag:

☕ Gratis kaffe
eller
🍦 Gratis is

til alle gæster, der kommer for at vente på Kongens ankomst.

Tag en pause, nyd den gode stemning og vær med til at gøre dagen lidt ekstra speciel 🇩🇰✨

Hos Royal Taste Hillerød elsker vi det japanske køkken og alle de stolte japanske madtraditioner. Vores dygtige og engagerede kokke vil altid gøre deres ypperste for at du får et udsøgt og himmelsk måltid, som du sent vil glemme. Derfor kan du også være sikker på at vi altid arbejder med fr...

𝐖𝐄𝐄𝐊𝐄𝐍𝐃𝐄𝐍 𝐄𝐑 𝐋𝐈𝐆𝐄 𝐎𝐌 𝐇𝐉Ø𝐑𝐍𝐄𝐓 😍Ingen planer om madlavning? 😅Så lad os hjælpe 🙌✨Bestil dine favoritter fra Restaurant Roya...
12/06/2026

𝐖𝐄𝐄𝐊𝐄𝐍𝐃𝐄𝐍 𝐄𝐑 𝐋𝐈𝐆𝐄 𝐎𝐌 𝐇𝐉Ø𝐑𝐍𝐄𝐓 😍

Ingen planer om madlavning? 😅

Så lad os hjælpe 🙌✨

Bestil dine favoritter fra Restaurant Royal Taste og nyd en afslappet weekend med god mad og godt selskab 🍣❤️

For weekender er bare lidt bedre med sushi 😋🔥

📍 Slotsgade 61, 3400 Hillerød
📞 38 10 08 88
🌐 takeaway.royal-taste.dk

Hos Royal Taste Hillerød elsker vi det japanske køkken og alle de stolte japanske madtraditioner. Vores dygtige og engagerede kokke vil altid gøre deres ypperste for at du får et udsøgt og himmelsk måltid, som du sent vil glemme. Derfor kan du også være sikker på at vi altid arbejder med fr...

𝐃𝐄𝐓 𝐆𝐎𝐃𝐄 𝐕𝐄𝐉𝐑 𝐊𝐀𝐋𝐃𝐄𝐑 𝐏Å 𝐆𝐎𝐃 𝐌𝐀𝐃 😍Solen skinner, weekenden nærmer sig, og det er tid til at nyde sommeren 🙌☀️Hvad enten d...
10/06/2026

𝐃𝐄𝐓 𝐆𝐎𝐃𝐄 𝐕𝐄𝐉𝐑 𝐊𝐀𝐋𝐃𝐄𝐑 𝐏Å 𝐆𝐎𝐃 𝐌𝐀𝐃 😍

Solen skinner, weekenden nærmer sig, og det er tid til at nyde sommeren 🙌☀️

Hvad enten du sidder i haven, på terrassen eller hygger på altanen, så bliver aftenen bare lidt bedre med lækker sushi 🍱❤️

Bestil dine favoritter fra Restaurant Royal Taste og nyd en afslappet sommeraften uden madlavning 😋🍣

📍 Slotsgade 61, 3400 Hillerød
📞 38 10 08 88
🌐 takeaway.royal-taste.dk

Hos Royal Taste Hillerød elsker vi det japanske køkken og alle de stolte japanske madtraditioner. Vores dygtige og engagerede kokke vil altid gøre deres ypperste for at du får et udsøgt og himmelsk måltid, som du sent vil glemme. Derfor kan du også være sikker på at vi altid arbejder med fr...

𝐅Æ𝐑𝐃𝐈𝐆 𝐌𝐄𝐃 𝐒𝐊𝐎𝐋𝐄𝐍? 𝐃𝐄𝐓 𝐒𝐊𝐀𝐋 𝐅𝐄𝐉𝐑𝐄𝐒 😍Studenterhue, sommer og masser af gode minder ☀️🙌Store øjeblikke fortjener god mad ❤...
08/06/2026

𝐅Æ𝐑𝐃𝐈𝐆 𝐌𝐄𝐃 𝐒𝐊𝐎𝐋𝐄𝐍? 𝐃𝐄𝐓 𝐒𝐊𝐀𝐋 𝐅𝐄𝐉𝐑𝐄𝐒 😍

Studenterhue, sommer og masser af gode minder ☀️🙌

Store øjeblikke fortjener god mad ❤️

Fejr dagen med lækker sushi fra Restaurant Royal Taste og saml familie og venner omkring bordet 🍣✨

Perfekt til både den store studentervogn og den hyggelige fejring derhjemme 🎉

📍 Slotsgade 61, 3400 Hillerød
📞 38 10 08 88
🌐 takeaway.royal-taste.dk

Hos Royal Taste Hillerød elsker vi det japanske køkken og alle de stolte japanske madtraditioner. Vores dygtige og engagerede kokke vil altid gøre deres ypperste for at du får et udsøgt og himmelsk måltid, som du sent vil glemme. Derfor kan du også være sikker på at vi altid arbejder med fr...

𝐇𝐕𝐀𝐃 𝐄𝐑 𝐃𝐈𝐍 𝐒𝐎𝐌𝐌𝐄𝐑-𝐂𝐑𝐀𝐕𝐈𝐍𝐆? 👀🔥For os er det frisk sushi, gode vibes og lange lyse aftener ☀️🍱Hos Restaurant Royal Taste ...
05/06/2026

𝐇𝐕𝐀𝐃 𝐄𝐑 𝐃𝐈𝐍 𝐒𝐎𝐌𝐌𝐄𝐑-𝐂𝐑𝐀𝐕𝐈𝐍𝐆? 👀🔥

For os er det frisk sushi, gode vibes og lange lyse aftener ☀️🍱

Hos Restaurant Royal Taste gør vi os umage med hver eneste bestilling 🙌

Perfekt til både spontane sushi cravings og hyggelige aftener hjemme 😍✨

𝐃𝐄𝐓 𝐁𝐄𝐃𝐒𝐓𝐄 𝐕𝐄𝐃 𝐒𝐎𝐌𝐌𝐄𝐑𝐀𝐅𝐓𝐄𝐍𝐄𝐑? 🍱❤️God mad, godt selskab og ingen stress 😍🙌Hos Restaurant Royal Taste handler det om hygge...
03/06/2026

𝐃𝐄𝐓 𝐁𝐄𝐃𝐒𝐓𝐄 𝐕𝐄𝐃 𝐒𝐎𝐌𝐌𝐄𝐑𝐀𝐅𝐓𝐄𝐍𝐄𝐑? 🍱❤️

God mad, godt selskab og ingen stress 😍🙌

Hos Restaurant Royal Taste handler det om hyggelige øjeblikke og smag man glæder sig til 🍣✨

Perfekt til de aftener hvor man bare vil nyde livet lidt ekstra ☀️🔥

📍 Adresse: Slotsgade 61, 3400 Hillerød
📞 Telefonnummer: 38 10 08 88

𝐒𝐎𝐌𝐌𝐄𝐑𝐄𝐍 𝐒𝐌𝐀𝐆𝐄𝐑 𝐁𝐀𝐑𝐄 𝐁𝐄𝐃𝐑𝐄 𝐌𝐄𝐃 𝐒𝐔𝐒𝐇𝐈 🍣✨Lette bidder, friske smage og hyggelige sommeraftener 😍🙌Hos Restaurant Royal Tast...
01/06/2026

𝐒𝐎𝐌𝐌𝐄𝐑𝐄𝐍 𝐒𝐌𝐀𝐆𝐄𝐑 𝐁𝐀𝐑𝐄 𝐁𝐄𝐃𝐑𝐄 𝐌𝐄𝐃 𝐒𝐔𝐒𝐇𝐈 🍣✨

Lette bidder, friske smage og hyggelige sommeraftener 😍🙌

Hos Restaurant Royal Taste står vi klar med masser af lækre favoritter 🍱🔥

Perfekt til både vennehygge, familieaftener og afslapning hjemme ☀️

📍 Adresse: Slotsgade 61, 3400 Hillerød
📞 Telefonnummer: 38 10 08 88
🌐 Menu: takeaway.royal-taste.dk

𝐍Å𝐑 𝐂𝐑𝐀𝐕𝐈𝐍𝐆𝐒 𝐑𝐀𝐌𝐌𝐄𝐑… 🍣😋Så ved du hvor du skal hen 😇Hos Royal Taste finder du sushi fyldt med smag, friskhed og gode råva...
29/05/2026

𝐍Å𝐑 𝐂𝐑𝐀𝐕𝐈𝐍𝐆𝐒 𝐑𝐀𝐌𝐌𝐄𝐑… 🍣😋

Så ved du hvor du skal hen 😇

Hos Royal Taste finder du sushi fyldt med smag, friskhed og gode råvarer 🙌

Perfekt til både hverdag, weekend og hyggelige sommeraftener ☀️

Tag dem du holder af med – eller forkæl dig selv 🤩

📍 Adresse: Slotsgade 61, 3400 Hillerød
📞 Telefonnummer: 38 10 08 88
🌐 Menu: takeaway.royal-taste.dk

🍣🔥

Adresse

Slotsgade 61
Hillerød
3400

Hvad er åbningstiderne?

Mandag 11:30 - 21:30
Tirsdag 11:30 - 21:30
Onsdag 11:30 - 21:30
Torsdag 11:30 - 21:30
Fredag 11:30 - 22:00
Lørdag 11:30 - 22:00
Søndag 11:30 - 21:30

Telefon

+4538100888

Underretninger

Vær den første til at vide, og lad os sende dig en email, når Restaurant Royal Taste sender nyheder og tilbud. Din e-mail-adresse vil ikke blive brugt til andre formål, og du kan til enhver tid afmelde dig.

Kontakt Virksomheden

Send en besked til Restaurant Royal Taste:

Del