02/07/2017
Dragi moji, u 22:55h, 5 min prije zatvaranja, usao je u lokal jedan gospodin, usao je tiho, neprimjetno, kakav mu je i karakter, dobra, postena i mirna dusa, te zamolio casu vode. Dao sam mu, a on na to "Zelis li da te naslikam, ti samo radi, a ja cu slikati". Pristanem, imao sam nekog posla jos i cekao prijevoz, tako da je on krenuo. Odsvirala je jedna pjesma i on je odradio prvu karikaturu mene. Odusevljen, pocastio sam ga picem i malo smo krenuli razgovarati, po prvi put nije mi se zurilo doma, i nisam pozalio ni sekunde. Njegova prica ukratko slicna je mnogim pricama u sredini u kojoj zivimo, no covjek je to koji ne tone i ne predaje se, nego koristi svoje sposobnosti da bi prezivio iz dana u dan. Zivi u Rijeci, skupio je slikajuci za kartu prema Zagrebu i dosao ovdje da bi slikao karikature ljudi i mozda zaradio koju kunu, dosao je u petak navecer i sudbina ga je dovela meni u Petrus. Nakon razgovora sa mnom i ženom koja je dosla po mene saznali smo da ce ici na autobusni kolodvor, naruciti kavu jer zna konobara kojeg je slikao, on ce ga pocastiti i slikat ce cijelu vecer po autobusnom i pokusati zaraditi, nece spavati. Zamolio je ako imam jaknu jer je bilo tu vecer strasno nevrijeme, no nazalost nisam imao, ali dali smo mu kisobran, dao sam mu i sendvic koji nisam pojeo a koji sam si slozio za posao. U subotnje jutro ponovno mi je bio, cijelu smjenu i slikao je, vratio kisobran, pojeli smo nesto zajedno, popili kavicu. Danas nisam radio, no sutra dolazi ponovo prijepodne, od 7-15h i ovim putem zelim iskoristiti moc facebooka i medija na pravim nacin. Skupimo ponesto novca za gospodina Ivicu, jer po zadnjim saznanjima nije skupio ni za kartu natrag, a u popodnevim satima sutra planira za Rijeku. Ovo nije covjek koji prosi, kuka, place, moli, ovo je karakter i osoba koja se bori svojim znanjem i umijecem da bi prezivjela dan. Dodite u Petrus, javite se, Ivica ce za Vas brzinski i kvalitetno odraditi karikaturu, skinuti Vasu emociju, izazvati osmijeh na lice, a vi procjenite kolika je vrijednost toga, neka bude od srca, od srca srcu, samo ljubav, jedino je to bitno... Uljepsajmo dan jedni drugima, navratite u Petrus :)